Дома Останати Ѓоковиќ после девет години во полуфинале во Монте Карло

Ѓоковиќ после девет години во полуфинале во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако денес го совлада Австралиецот Алекс Де Минор со 7-5, 6-4.

Новак првиот сет го доби откако беше подобар од Де Минор со 7:5. Исто така и во вториот сет противникот пружи силен отпор, но пресуден беше квалитетот на Србинот кој го доби со 6:4.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во полуфиналето, светскиот рекет број ќе се сретне со Каспер Руд или Иго Умбер, додека другата полуфинална двојка е Јаник Синер – Стефанос Циципас. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …