Дома Останати Ѓоковиќ повторно разочара и не успеа да стигне до финале

Ѓоковиќ повторно разочара и не успеа да стигне до финале

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ испадна во полуфиналето на турнирот во Женева.

Ѓоковиќ ги разочара фановите по поразот од Чехот Томас Махач со 2:1 во сетови.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Махач кој е 44 тенисер на АТП листата го совлада српскиот тенисер за два часа и осум минути по гемови 4:6, 6:0 и 1:6.

Српскиот тенисер оваа сезона не игра на своето препознатливо ниво и се уште не успеа да стигне  до ниту едно финале во 2024 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ е пред тешка одлука – време нема многу!

Новак Ѓоковиќ се мачи оваа сезона и не игра на нивото од претходната, па затоа и се уште е…