Дома Останати Ѓоковиќ објасни зошто нема да игра во Мајами

Ѓоковиќ објасни зошто нема да игра во Мајами

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ пред неколку дена најави дека ќе го прескокне турнирот во Мајами, откако загуби од Лука Нарди во третото коло на Индијан Велс.

Ова значи дека следниот меч на Новак на тениските терени ќе биде во април во Монте Карло, како подготовка за „Ролан Гарос“ и Олимписките игри.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Здраво Мајами! За жал, оваа година нема да играм на Мајами опен. Во овој дел од кариерата морам да го балансирам приватниот и професионалниот живот. Жал ми е што нема да играм пред едни од најдобрите и најстрасните фанови на планетата. Со нетрпение очекувам да се натпреварувам во Мајами во иднина“ порача Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал после две години победи на земја

Рафаел Надал денеска го одигра својот прв натпревар по пауза од 103 дена и запиша лесна по…