Дома Останати Ѓоковиќ напушти интервју на „Би-Би-Си“: Кажав што имам да кажам🎥

Ѓоковиќ напушти интервју на „Би-Би-Си“: Кажав што имам да кажам🎥

Новак Ѓоковиќ славеше против Холгер Руне во осминафиналето на „Вимблдон“, а по мечот и се обрати на публиката.

Одреден дел од публиката постојано го провоцираше Ѓоковиќ во текот на мечот со извици како „Буууу“.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„За сите навивачи кои останаа, имам голема почит што се тука од сѐ срце. На сите оние кои избраа да не ја почитуваат играта, играчите и мене, им посакувам доообра ноќ“, изјави Ѓоковиќ.

Тоа предизвика големо внимание па Србинот доби неколку прашања за публиката на интервјуто од „Би-Би-Си“.

„Имате ли некои други прашања освен публиката? Дали сте фокусирани само на тоа? Дали имате прашања за натпреварот или нешто слично или фокусот е само на тоа? Прашавте веќе, кажав што имам да кажам“, рече Новак.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Нема да верувате колку чинат патиките кои Новак Ѓоковиќ ги носеше на гала вечерата во Париз

Новак Ѓоковиќ пристигна во Париз на уште едно издание на Олимписките игри. Српскиот ас пре…