Дома Останати Кошарка Ѓоковиќ му одговори на Јокиќ! 📸

Ѓоковиќ му одговори на Јокиќ! 📸

Новак Ѓоковиќ е воодушевен од најдобриот српски кошаркар, Никола Јокиоќ.

Јокиќ повторно докажа дека игра во фантастична форма и со трипл-дабл го одведе Денвер во финалето од НБА лигата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На прес-конференцијата по тој натпревар, јокиќ зборуваше и за Ѓоковиќ.

„Искрено, го немам неговиот број. Тоа е човек кој ја претставува Србија на многу поголема сцена. Станува збор за голем амбасадор и пример за децата во Србија, не само на теренот туку и поради тоа што го прави со својата Фондација. Новак е еден пример и јас сакам да сум како него, тој прави нешто голема за цела Србија, за сите…Ние двајца не можеме ниту да се споредуваме“, гласеше изјавата на Јокиќ.

Набрзо по оваа изјава стигна одговорот и од Ѓоковиќ со фотографија на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

„Ова е најлошата сезона во кариерата на Ѓоковиќ“

На Новак Ѓоковиќ не му оди баш најдобро оваа сезона и загрижува фактот што не влезе во нит…