Дома Останати Тенис Ѓоковиќ дозна против кого и кога ќе игра во второто коло на Австралија Опен

Ѓоковиќ дозна против кого и кога ќе игра во второто коло на Австралија Опен


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Новак Ѓоковиќ кој вчера беше убедлив во својот прв меч на Австралија Опен го дозна противникот во второто коло, а тоа ќе биде Енцо Куако кој со 3:0 беше подобар од Уго Делиен.

Соопштен е и терминот во кој ќе играат Ѓоковиќ и Куако, тоа ќе биде во вечерната серија на „Род Лајвер Арената“. По локално време нивниот дуел ќе започне во 09:00 часот.

Оваа година во Мелбурн Ѓоковиќ ќе се обиде да дојде до неговата 10-та титула на Австралија Опен и вкупно 22 гренслем во кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

„Ѓоковиќ само се жали и плаче по медиумите, секаде прави драма“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои десе…