Дома Останати Тенис Ѓоковиќ: Денес немам проблем со пари, но знам како е да немаш ништо на маса

Ѓоковиќ: Денес немам проблем со пари, но знам како е да немаш ништо на маса

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ освои уште еден трофеј на завршниот мастерс во Торино, откако во неделата славеше со 2-0 во сетови против Каспер Руд.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Ѓоковиќ ја дополни својата колекција со уште една титула, а притоа заработи 4,7 милиони долари, по што на прес-конференција зборуваше за наградите кои ги добиваат тенисерите.

„Луѓето може да видат колку заработуваме. Тоа што не пишуваат медиумите се даноците и другите трошоци, но тоа е во ред.

Не можам да зборувам за пари како еден од проблемите во мојот живот. Знам како е да немате ништо на маса. Секое мое евро е заработено со труд, пот и солзи. Ништо не земам здраво за готово“, вели тој.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …