Дома Останати Ѓоковиќ го откри мотивацискиот говор што си го кажал сам на себе🎥

Ѓоковиќ го откри мотивацискиот говор што си го кажал сам на себе🎥

Новак Ѓоковиќ на пресконференцијата откри дека пресудниот момент за него во четвртфиналето против Јаник Синер се случил во соблекувалната.

Србинот губеше со 2:0 во сетови и побара мала мауза, а ја искористи за да се мотивира самиот себе пред огледало.

После мечот Ѓоковиќ за српските медиуми детално го откри мотивацискиот говор кој си ги кажал самиот себе пред огледало.

“Го можеш ти тоа, верувај во себе. Сега е моментот. Сега е моментот и заборави на тоа што се случи досега. Почнува нов меч, одиме мајсторе“, биле зборовите на Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ дефинитивно не игра на Синсинати, под знак прашалник целата турнеја во САД

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати, кој се игра …