Дома Останати Ѓоковиќ го декласира Фриц за четвртфинале!

Ѓоковиќ го декласира Фриц за четвртфинале!

0

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ запиша убедлива победа на турнирот во Монте Карло, откако го декласира Американецот Тејлор Хари Фриц со конечни 6:3 и 6:0.

Фриц беше достоен противник до петтиот гем во првиот сет кога при резултат 2-2, Ѓоковиќ стигна до првиот брејк во мечот. До крајот на натпреварот Фриц успеа да освои само еден гејм, за конечна победа на Србинот од 6-3, 6-0.

Во четвртфиналето Ѓоковиќ ќе ги одмери силите со Данил Медведев кој во второто коло го совлада Стефанос Циципас од Грција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

ВИДЕО: Специјален гостин на Ѓоковиќ – детето кое го победи ракот!

Најдобриот тенисер во светот направи се само детето да се чувствува како вистински шампион…