Дома Фудбал Италија Што се случува во Рома? Тоти се огласи со чудна порака

Што се случува во Рома? Тоти се огласи со чудна порака

0
totti

Италијанските медиуми веќе со денови пишуваат за тоа дека Франческо Тоти ќе го напушти местото директор на Рома.

Тоти целата своја играчка кариера ја помина во дресот на римскиот клуб, а кога пред две години се реши да ја заврши кариерата остана во Рома како директор.

Меѓутоа, ситуацијата на „Олимпико“ не е добра, а тоа го покажуваа и шпекулациите дека најголемата легенда може да си замине. Имено, Тоти очекувал да го добие местото спортски директор после заминувањето на Мончи, но тоа нема да се случи.

Нов спортски директор на Рома веројатно ќе биде Џанлука Петраки додека на Тоти му е понудено да биде технички директор и на тој начин да соработува со него.

Но, очигледно Тоти ја одбил таа понуди и се огласи на Фејсбук и веројатно најави негово заминување, барем така изгледа пораката која ја остави.

„Во овој момент многу е кажано и напишано. Ќе се обидудам да ги откријам моите мисли и она што сакам да го направам. Наскоро ќе ви ја кажам мојата страна на приказната“, порача Тоти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …