Дома Останати Што не треба да пропуштиме овој викенд: Во Англија имаме битка за титулата!

Што не треба да пропуштиме овој викенд: Во Англија имаме битка за титулата!

Викендов во Англија веројатно ќе биде најинтересно – имаме битка за титула! Но, освен тоа тука е и натпреварот Астон Вила – Тотенхем кој е важен во борбата за место во Лигата на шампионите наредната сезона.

Од останатите првенства Болоња која е одлична сезонава го пречекува Интер кој скоро и да го освои Скудетото бидејќи има 15 бодови предност…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…