Дома Фудбал Шпанците удрија по Модриќ: Додека Реал примаше гол, тој стоеше и гледаше (ВИДЕО)

Шпанците удрија по Модриќ: Додека Реал примаше гол, тој стоеше и гледаше (ВИДЕО)

Лука Модриќ ги одигра последните десетина минути во натпреварот помеѓу Реал и Селта, но тоа беше доволно за да добие критики на негова сметка.

Зидан го стави Модриќ при водство од 2:1 на местото на одличниот Тони Крос кој постигна гол во овој натпревар. Модриќ изгледаше како одлична замена за Крос, некој кој може со своето искуство да го приведе натпреварот кон крајот.

Меѓутоа тој не направи ништо, а најмногу му се замерува за ситуацијата во која Мина постигна гол за 2:2. Пред топката да стигне до Мина помина покрај Модриќ кој само ја испрати со поглед.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Албанец од Струга го поминал детството со Ибрахимовиќ: Беше лошо дете, јадеше кај нас (ВИДЕО)

Албанецот, Ади Хоџа од Струга откри дека во своето детство растел заедно со една од најгол…