Дома Фудбал Шпанците тврдат: Барселона не помислува да го изгуби Фати, новиот договор е спремен

Шпанците тврдат: Барселона не помислува да го изгуби Фати, новиот договор е спремен

Aнсу Фати важи за голема надеж на Барселона и Каталонците сигурно не сакаат да го изгубат.

Се шпекулираше за иднината Фати дека го сакаат други клубови меѓутоа во Барселона не им паѓа на памет да се откажат од својот „бисер“. Во овој момент 18 годишниот Фати има договор до јуни 2022 година.

Сега „Мундо Депортиво“ весник кој важи за близок до Каталонците пренесува дека Барселона му нуди нов договор на Фати со важност до 202 година. Финансиските услови од понудата засега не се откриени.
Во акутелната сезона Фати за Барселона одигра 10 натпревари, постигна пет гола и запиша четири асистенции.

Неговиот учинок сигурно ќе беше поголем ако не беше повредата на менискусот од која се опоравува во овој момент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…