Дома Останати Кошарка Шоу на Дончиќ и О’Нил: Шек пееше хрватски хит, Словенецот „умре од смеа“

Шоу на Дончиќ и О’Нил: Шек пееше хрватски хит, Словенецот „умре од смеа“

ЛУКА ДОНЧИЌ, словенечката суперѕвезда на НБА лигата, е голем љубител на музиката од овие простори, па често слуша хрватски хитови.

Во НБА вообичаена практика е играчите да составуваат свои плејлисти кои ќе се пуштаат во салата пред домашните натпревари, а тоа е случај и во Далас на Дончиќ.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Диџејот во салата Маверикс пред третиот натпревар од финалето на Западната конференција против Минесота, очигледно по желба на Дончиќ, го пушти хитот на групата Е.Т. „Празен стан“.

Покрај Дончиќ песната му се допадна и на легендарниот Шекил О’Нил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…