Дома Фудбал Лига на шампиони ШОК: Роналдо поцрвене на „Местаља“, па плачеше како мало дете! (видео)

ШОК: Роналдо поцрвене на „Местаља“, па плачеше како мало дете! (видео)

0

Кристиано Роналдо на ужасен начин ја започна својата авантура во Лигата на шампиони во дресот на Јувентус.

Имено, во првото коло „бјанконерите“ и гостуваат на Валенсија, а во 30-та минута Кристиано Роналдо доби директен црвен картон.

После еден дуел без топка со Муриљо, судијата Феликс Брих му покажа директен црвен картон на Роналдо, иако на снимката не се гледа најдобро каков бил контактот.

Портуаглецот не можеше да се помири со таквата одлука и со солзи го напушти теренот.


Следете го Sportski.mk и на


Црвениот картон значи директна суспензија од два натпревари, па Роналдо ќе го пропушти и мечот со Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

ЛШ си поигрува со Звезда: Инструкции како да постигнете гол како на Нејмар на – Плејстејшн! (ВИДЕО)

Вчеравечер и во вторникот беа одиграни натпреварите од последното коло во групната фаза од…