Дома Останати Шок во Порто: Голманот доживеал срцев удар на тренинг

Шок во Порто: Голманот доживеал срцев удар на тренинг

Голманот на ракометниот тим на Порто, Алфредо Кинтана имал срцев удар, по што веднаш бил испратен во болница.

Вистинска драма се случувало на денешниот тренинг, откако колегата на Митревски доживеал срцев удар. Лекарите на клубот веднаш реагирале и го префрлиле во болница.

Засега клубот не објавува други детали за голманот Кинтана, кој е и португалски репрезентативец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Oфицијално: Раул го продолжи договорот со ПСЖ

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар ја продолжи соработката со Пари Сен …