Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи се засили со играч на Македонија Ѓорче Петров!

Шкупи се засили со играч на Македонија Ѓорче Петров!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


По заминувањео од Македонија Ѓорче Петров, поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Арби Воша се пресели во Шкупи.

Чаирчани официјално ја потврдија соработката со Воша преку социјалните мрежи.

Воша е само едно од имињата кои ќе пристигнат на Чаир во најавената реконструкција откако си заминаа осум фудбалери.

Шкупи сезонава остана без шампионската титула која заврши кај Струга и наредната сезона ќе се обие да ја врати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи се пофали со засилување од Гана

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Тимот на Шкуп…