Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи работи со полна пареа: Дефанзивец од Словачка е второто засилување!

Шкупи работи со полна пареа: Дефанзивец од Словачка е второто засилување!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


На Чаир денес е претставено второто засилување во овој преоден рок, по Арби Воша од Македонија Ѓорче Петров пристигна Словакот, Михал Пинтер.

Михал Пинтер во редовите на чаирчани пристигнвуа од тимот на Злате Моравче каде што во последниот период имаше проблеми со повреда.

Шкупи верува дека Пинтер може да биде одлично засилување кое ќе донесе цврстина во одбраната.

„Среќен сум за шансата која ми се укажа, се надевам дека ќе бидам здрав и ќе можам на најдобар начин да му помогнам на тимот. Во последните неколку месеци не играв фудбал поради повреда, па затоа со нетрпение чекам да започнам“, изјави Пинтер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи се пофали со засилување од Гана

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Тимот на Шкуп…