Дома Останати Тенис Швајцарците тврдат: Ѓоковиќ е опериран, откриваат и каде (Фото)

Швајцарците тврдат: Ѓоковиќ е опериран, откриваат и каде (Фото)

djokovic

Новак Ѓоковиќ би можел да направи подолга пауза. Според пишувањето на швајцарскиот „Билик“ Србинот се одлучил да направи операција на десната рака.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Да потсетиме, Ѓоковиќ веќе паузираше шест месеци пред Австралија Опен каде што испадна во четвртото коло.

Како што сега пренесува „Билик“, Ѓоковиќ престојувал во клиниката „Мутенце“р каде што бил изведен хируршки зафат.

Претходно во Прага престојуваше на прегледи, а на сликите може да се забележи дека десната рака му е бандажирана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …