Дома Фудбал Лига на шампиони Шахтјор ја шокира Барселона, Борусија уште еднаш го надигра Њукасл🎥

Шахтјор ја шокира Барселона, Борусија уште еднаш го надигра Њукасл🎥

Шахтјор Доњецк и го нанесе првиот пораз на Барселона оваа сезона во Лигата на шампионите, Борусија Дортмунд уште еднаш го победи Њукасл.

На дуелот во Хамбург, Шахтјор славеше со 1-0, со голот на Данило Сикан во 40-та минута од натпреварот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Сепак Барселона и понатаму е во одлична позиција на лидерската позиција со девет бода.

Резултатот во Дортмунд беше отворен по 26 минуи игра кога Фулкруг по асистенцијата од Сабицер ја затресе мрежата, па домаќините со предност заминаа на полувреме.

Во вториот дел Њукасл нападна, создаде неколку шанси, но не успеа да реализира. Казата стигна со голот на Брант, кој реализираше после еден контранапад за конечни 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…