Дома Македонски спорт Мак фудбал Шахтјор – Силекс: Првпат после август 1999 година 🎥

Шахтјор – Силекс: Првпат после август 1999 година 🎥

Украинскиот гигант Шахтјор денес го најави утрешниот пријателски натпревар против Силекс.

Двата тима се на подготовки во Анталија и таму кратовскиот тим ќе игра против украинскиот гигант.

Тоа ќе биде прв дуел на Шахтјор и Силекс после цели 22 години. Силекс со Шахтјор играше во 1999 година во рамките од квалификациите во Купот на УЕФА (сегашна Лига Европа). Во тој двомеч Шахтјор обезбеди пласман во следната фаза со вкупни 4:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал Мадрид спремен да го продаде Варан

Рафаел Варан може да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната и да се пресели во Манче…