Дома Фудбал Чуамени: Шпанците допрва ќе видат каков играч е Мбапе

Чуамени: Шпанците допрва ќе видат каков играч е Мбапе

Фудбалерот на Реал Мадрид, Чуамени, проговори го коментираше евнтуалното доаѓање на Килијан Мбапе на „Сантиаго Бернабеу“.

Чуамени одлично го познава својот соиграч од репрезентацијата и смета дека Шпанија допрва ќе види каков играч е Мбапе.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Шпанците се навистина свесни за тоа каков играч е Мбапе, меѓутоа кога ќе го гледаат секој ден, ќе сфатат каков голем играч е тој“, изјави Чуамени.

Мбапе на крајот на сезоната го напушта ПСЖ како слободен играч, а веќе неколку извори потврдија дека се договорил со Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Што значеше гестот на Араухо по црвениот картон? 🎥

Бaрселоа загуби со 1:4 од Пари Сен Жермен пред своите гледачи во реваншот од четврт-финале…