Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Чешка доби контроверзен пенал против Хрватска 🎥

Чешка доби контроверзен пенал против Хрватска 🎥

Во овие моменти својот натпревар на Европското првенство го играат Хрватска и Чешка, Чешка дојде до предност со голот на Патрик Шик од пенал.

Овој пенал ќе биде предмет на коментирање затоа што е навистина спорен. Каков е вашиот коментар?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…