Дома Останати Кошарка НБА Четворица кошаркари на Бруклин заразени со коронавирус

Четворица кошаркари на Бруклин заразени со коронавирус

Бруклин Нетс вечерва соопшти дека четворица нивни играчи се заразени со коронавирус.

НБА фрашизата потврди дека четворица нивни играчи се покажале позитивни. Бруклин не сакаше јавно да ги објави имињата и наведоа само дека еден од нив покажува симптоми, останатите тројца го имале вирусот, но не покажувале симптоми.

Целиот тим сега ќе биде ставен во изолација и ќе ги следат упатствата.

До овој момент вкупно седум НБА кошаркари се заразени со коронавирусот. Претходно вирусот беше потврден кај Руди Гоберт и Донован Мичел од Јута, како Кристијан Вуд од Детроит.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Eден од нјубавите мурали во чест на Коби уништен поради порака за коронавирусот!? (ФОТО)

Неверојатна ситуација ни пристигнува од Лос Анџелес. На социјалните мрежи се појави фотогр…