Дома Останати Ракомет Червар: Заслуживме да победиме, Македонија ја почитувам

Червар: Заслуживме да победиме, Македонија ја почитувам

0
cervar

Хрватска денес во интересен натпревар го победи Исланд со резултат 31:27.

После натпреварот Лино Червар порача дека бил задоволен од играчите, иако истакна дека неговите играчи имале некои лоши периоди во натпреварот.

„Не очекував лесен натпревар, знаев дека ќе биде тешко. На почетокот не игравме добро, лесно им дозволувавме да создаваат шанси. Во вториот дел одигравме подобро во одбраната. Сепак, кога се ќе се погледне мислам дека заслуживме да победиме. Победивме, но ова е само еден натпревар, два бода и тоа не значи многу ако не играме добро во следните натпревари“.

Потоа Червар доби прашање и за Македонија.


Следете го Sportski.mk и на


„Ја почитувам Македонија, тие се одлична репрезентација. Меѓутоа натпревар во понеделник е далеку, претходно треба да одиграме уште еден натпревар“, гласеше одговорот на Червар.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Фантастичниот Милосављев доби место во тимот на колото во ЛШ

Тимот на Вардар ова коло однесе убедлива победа во рамките од осминафиналето против ППД За…