Дома Топ вести Челзи на шопинг во Барселона, Сари тргна по Суарез

Челзи на шопинг во Барселона, Сари тргна по Суарез

0
sari

Лондонски Челси во јануари ќе се обиде да го засили тимот, а менаџерот Маурисио Сари веќе ја има спремна листата на играчи кои ги посакува.

Меѓу нив е играчот на Барселона, Денис Суарез, за кој тимот од Стемфорд Бриџ е спремен да издвои 45 милиони фунти.

Челси уште на почетокот од јануари ќе се обиде да го донесе Суарез, со што ќе ја зголеми конкуренцијата во средниот ред, но и самиот играч нема ништо против да го напушти Камп Ноу.

Суарез не е во прв план кај тренерот Ернесто Валверде. Одигра само два натпревари оваа сезона, а во првенството се уште ја чека својата шанса.


Следете го Sportski.mk и на


Покрај Челси, за услугите на овој 24. годишен фудбалер интерес покажува и италијанскиот великан Милан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…