Дома Топ вести Челзи не жали пари – кешира 55 милиони за Ромањоли!

Челзи не жали пари – кешира 55 милиони за Ромањоли!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Англиските медиуми пренесуваат дека раководството на Челзи во зимскиот преоден рок спрема нов атак на Алесио Ромањоли и е спремно да плати 55 милиони евра за неговиот потпис.

Челзи во летниот преоден рок се обиде да го донесе Ромањоли, но понудата од 45 милиони евра беше експресно одбиена од страна на Милан.

Ромањоли оваа сезона игра фантастично за „росонерите“ и иако има само 21 година веќе дебитираше за италијанската репрезентација, па без сомнеж важи за еден од најголемите таленти во Европа.

„Сините“ се спремни во јануари да испратат нова понуда „тешка“ 55 милиони евра за потписот на Италијанецот, па останува да се види како на ова ќе реагира Милан.

Новите кинески сопственици сакаат да прават силен тим, па за очекување е и оваа понуда да биде одбиена, со оглед на фактот што Ромањоли е столб на одбраната на „росонерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…