Дома Македонски спорт Мак ракомет Час и половина уживање и емоции: Како Кометал во 2002 ја покори Европа

Час и половина уживање и емоции: Како Кометал во 2002 ја покори Европа

Коронавирусот го паразлизираше спортот како во светот така и кај нас. Освен тоа се препорачува на граѓаните да седат дома и да не излегуваат доколку не е нешто итно.

Еве предлог што можете да правите во следниот час и половина – потсетете се како Кометал Ѓорче Петров стана шампион на Европа во 2002 победувајќи го Херц во финалето.

И незаборавната песна: Кометал шампионееее!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Барса спреми 100 милиони за Интер и 42 милиони за Лаутаро

Не е тајна дека напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез е прва трансфер желба на Барселона во…