Дома Топ вести Чави спремен да се врати во Барса: Сакам да започнам нов проект

Чави спремен да се врати во Барса: Сакам да започнам нов проект

Легендата на Барселона, Чави Ернандес не ја крие желбата еден ден да се врати на „Камп Ноу“ како тренер.

40-годишниот тренер на Ал Сад во јануари одби да седне на клупата на Барселона и тврди дека сака да започне нов проект од нула.

„Сакам да се вратам во Барселона како тренер и размислувам за такво нешто. Мислам дека сега како тренер можам да му дадам уште многу на тој клуб. Во Барса сакам да започнам проект од нула и сам да ги носам одлуките“, истакна Чави.

„Во сегашниот тим на Барса има исклучителни фудбалери. За мене Жорди Алба е најдобриот лев бек во светот. Пике е најдобриот стопер. Бускетс е најдобриот дефанзивен играч за врска. Меси е најдобар играч во светот. Тука се уште Де Јонг, Суарез, Артур… Јас лично би донесол крило од тимот на Нејмар или некој млад како Санчо или Гнабри“, заклучи Чави.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …