Дома Топ вести Чави пресреќен: Го одигравме можеби најдобриот натпревар во сезоната!

Чави пресреќен: Го одигравме можеби најдобриот натпревар во сезоната!

Барселона вчера славеше убедливо против Атлетико Мадрид и тоа ретко кој го очекуваше. Каталонците издоминираa, па Атлетико мораше да се помири со поразот.

Чави беше задоволен од она што го прикажаа неговите фудбалери и истакна дека тимот го одиграл можеби и најдобриот натпревар во сезоната.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Новинарите ги интересираше и дали ја сменил одлуката да остане во Барселона.

„Во овој момент тоа не е толку важно. Не би зборувал на таа тема. Натпреварот беше сличен како против Наполи пред неколку дена. Според мене беше можеби и најдобриот натпревар на Барселона во сезоната. Сепак, ние сме Барселона и не смее да дозволиме да се опуштиме по ваков натпревар“, истакна Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…