Дома Топ вести Чави по ремито против Мајорка: Примивме два гола, по две големи грешки

Чави по ремито против Мајорка: Примивме два гола, по две големи грешки

Барселона вчера не победи и одигра само 2:2 против Мајорка. Каталонскиот гигант двапати губеше и успеваше да се врати во натпреварот.

По натпреварот тренерот на Барселона, Чави беше незадоволен од изданието на својот тим, а посочи дека поради две големи грешки останале без два победи.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Противникот даде два гола по наши грешки. Тоа се случи во период кога игравме добро. Вакви грешки не може да се случуваат, посебно не во тесни натпревари. Создадовме многу шанси, не сум задоволен од резултатот. Откако израмнивме имавме иницијатива, имавме шанси, но по наша грешка повторно примивме гол за 1:2“, изјави Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…