Дома Фудбал Чави не ја менува одлуката: Дефинитивно заминувам

Чави не ја менува одлуката: Дефинитивно заминувам

Тренерот на Барселона, Чави Хернандез, денеска соопшти дека неговата одлука да го напушти клубот е конечна и дека нема шанси да се промени.

Во последе период се погласни се шпекулациите деа тој ќе остане на кормилото на Каталонците и следната сезона, па сега се огласи и самиот Чави.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Останувам на својата одлука дека заминувам од клубот на крајот од сезоната. Никакви промени нема да има. Заминувам. Ќе ја променам одлуката ако не се најде соодветна замена? Не, нема. Реков дека си одам и тоа е тоа“, истакна Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…