Дома Фудбал Чави на чекор да ја смени одлуката: Ова се условите кои и ги поставил на Барселона

Чави на чекор да ја смени одлуката: Ова се условите кои и ги поставил на Барселона

Иако кон крајот на јануари најави дека заминува на крајот на сезоната, Чави Ернандез би можел да се предомисли, бидејќи во него веруваат целото раководство и соблекувалната на Барселона.

Новинарот Фернандо Поло денеска открива дека Чави најавил дека можеби ќе се премисли, но само под одредени услови.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Имено, Чави сака Барселона да биде конкурентна со најсилните тимови во Европа, има јасна визија за тоа како треба да изгледа тимот и му го претставил својот проект на претстедтелот Жоан Лапорта.

Стратегот на Каталонците сака последен играч за врска се споменуваат, Кимих или Зубименди, како и Бернардо Силва во средниот ред.

Дополнително, инсистира клубот да не ги продава своите најдобри играчи и „недопирливите“ да останат основа на тимот во следните неколку години. Се шпекулира дека според Чави тоа се Роналд Араухо, Гави, Педри, Пау Кубарси, Ламин Јамал и Френки де Јонг.

Тука е и останувањето Кансело, а не е невозможно и Жоао Феликс да ја продолжи позајмицата или наместо тоа Ансу Фати да замине во Мадрид.

Како и да е не чека изгледа уште едно бурно лето во Каталонија, а доколку тимот продолжи игра одлично во Лигата на шампионите и да заработува пари, Чави навистина би можел да ја смени одлуката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…