Дома Останати Кошарка Евробаскет ЦСКА ја имаше Валенсија на патот која ја прекина победничката серија

ЦСКА ја имаше Валенсија на патот која ја прекина победничката серија

0

ЦСКА Москва по низата триумфи, во Евролигата вечерва го запиша петтиот пораз на гостувањето кај Валенсија со 103:99.

Натпреварот притоа беше навистина интересен, Итудис заработи исклучување по две заработени технички грешк, а Валенсија почна да доминира во самиот финиш.

Во последните моменти ЦСКА се обиде да се доближи до домаќинот, па на само една минута до крајот имаше реми во рака.

Но, Абалде кој постигна тројка во финишот беше клучен за триумф на шпанската екипа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…