Дома Останати Тенис Црногорски политичар жестоко кон Ѓоковиќ: Треба доживотно да биде суспендиран!

Црногорски политичар жестоко кон Ѓоковиќ: Треба доживотно да биде суспендиран!

Љубомир Филиповиќ, црногорскиот политичар и аналитичар го навлече бесот на фановите на Новак Ѓоковиќ откако жестоко го критикуваше најдобриот светски тенисер.

Ѓоковиќ вчера објави трогателна фотографија од пред црквата Свети Сава во Белград каде што граѓаните на Србија запалија свеќи во спомен на загинатите Срби на Косово и Метохија.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Иако неговиот потег наиде на одобрување кај сите кои се против насилство, Филиповиќ се одлучи да го осуди Новак.

„Ѓоковиќ треба да добие доживотна забрана од тенисот. Ако не биде избркан, тогаш треба да биде посрамотен од нормалните луѓе на овој свет. Се приклучил на српската пропаганда, а терористите ги претставува како херои“, објави Филиповиќ на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Големо интервју на Ѓоковиќ: Го имав скоро целиот свет против себе, некогаш се срама од она што го правам на теренот

Новак Ѓоковиќ даде големо интервју за американскиот „CBS“ во кое зборуваше на повеќе теми.…