Дома Фудбал Останато Црвена Звезда и Лудогрец ќе играат на неутрален терен?

Црвена Звезда и Лудогрец ќе играат на неутрален терен?

Бугарија денес ја прошири „црвената листа“ на коронавирусот на уште неколку земји.

На листата се најде и Србија, а тоа може да донесе проблем во Лига Европа бидејќи во второто коло Црвена Звезда треба да му го стува на Лудогорец.

Затоа се разгледуваат можности како и дали има можност играчите на Звезда да патуваат во Разград, а една од опциите секако е играње на нетурален терен.

Засега нема најави каде би можел овој натпревар да се одигра, секако ако дојде до тоа да се игра на неутрален терен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Наполи против северот на Италија: Ние Наполитанците, сме сите Африканци!

После расистичките испади на навивачите на Фиорентина неодамна кои го навредуваат Калид Ку…