Дома Македонски спорт Мак ракомет Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс во ТОП 5 голови на колото

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс во ТОП 5 голови на колото

0

Вардар го победи Рајн Некар со 30-27, на негов терен, и му избега на германскиот тим во битката за второто место.

Eден од најубавите голови на колото во Лигата на шампионите беше во режија на вардаровите ракометари, Игор Карачиќ и Даинис Криштопанс.

Топ пет листата можете да ја погледнете ОВДЕ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар од +5 на полувремето на крајот изгуби од Веспрем

Maкедонскиот ракометен шампион Вардар денес во натпревар со две лица запиша пораз од тимот…