Дома Останати Кошарка НБА Цензурираната сцена од „Последниот танц“ во целост: Сте можеле ли да го замислите Џордан во вакво издание? (ВИДЕО)

Цензурираната сцена од „Последниот танц“ во целост: Сте можеле ли да го замислите Џордан во вакво издание? (ВИДЕО)

Oд поодамна некој документарец не привлекол внимание како „Последниот танц“ кој е посветен на кариерата на Мајкл Џордан.

Во осмата епизода од серијалот се прикажува како Чикаго Булс ја освојуваат четвртата НБА титула. Тоа се случи во повратничката сезона на Џордан после смртта на неговиот татко и бејзбол авантурата.

Булсите во финалната серија беа подобри од Сител Суперсоник со 4:2. Победата ја остварија на 16. јуни, денот кој во САД се слави како „Ден на таткото“.

Во документарецот е прикажана срцепарателна сцена во која Џордан лежи на подот и ја гушка топката, меѓутоа звукот на снимката беше цензуриран. Неколку дена подоцна се појави и звукот од таа сцена.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

„Џордан во „Последниот танц“ лаже и измислува“

Aвторот на книгата „Правилата на Џордан“ откри некои работи, секако не се, но тврди дека н…