Дома Фудбал Репрезентации Хрватска се прости од Ракитиќ: Ако ни треба изведувач за петти пенал ќе те побараме

Хрватска се прости од Ракитиќ: Ако ни треба изведувач за петти пенал ќе те побараме

Хрватската фудбалска репрезентација во иднина ќе биде послаба за Иван Ракитиќ кој се одлучи да се прости од репрезентативниот фудбал.

Оваа информација ја потврди Хрватскиот фудбалски сојуз, тие се простија од Ракитиќ и му се заблагодарија.

„Реката, ти благодариме за се. Ако ни треба изведувач за петти, одлучувачки пенал ќе те побараме“, стои во објавата на Фудбалскиот сојуз на Хрватска.

Ракитиќ за репрезентацијата на Хрватска одигра 106 натпревари и постигна 15 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Следните два меча се клучни за Зидан

Иднината на Зинедин Зидан во Реал Мадрид зависи од резултатите на следните два меча, тврди…