Дома Останати Ракомет Хрватска не ја избра Македонија: Познати шеширите за Светското првенство

Хрватска не ја избра Македонија: Познати шеширите за Светското првенство

За пет дена ќе се одржи ждрепката за Светското првенство, а сега се одрени и шеширите. Oрганизаторите Данска и Хрватска ја извисија нашата селекција и не ја избраа при распределбата на групите.

Македонската јавност се надеваше дека Хрватска ќе не избере како една од репрезентациите кои ќе играат на нивно тло, сепак тоа не се случи. Тие се сместија себеси во групата Х во Загреб, а во овој град ќе игра и Словенија во групата Г. Австрија доби место во групата Ц во Пореч, додека Унгарците се сместени во Вараждин.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ждрепката Македонија ќе ја чека од третиот шешир каде што се уште: Полска, Катар, Бразил, Аргентина, Куба, Јапонија и Алжир. Репрезентации против кои нема да може да играме.

Македонија се уште има шанса да го игра натпреварувањето во најблиската Хрватска, но може тоа да биде и во Данска и Норвешка, ќе се знае по одредувањето на групите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…