Дома Фудбал Германија Храбар навивачки потег во Германија: На центарот на стадионот на ривалот го нацртаа своето лого!

Храбар навивачки потег во Германија: На центарот на стадионот на ривалот го нацртаа своето лого!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Навивачи на Хановер изминатата ноќ направи вистински навивачки подвиг откако успеале да влезат на стадионот на ривалот, Ајнтратх Брауншвајг и на центарот да го нацртаа своето лого.

За потегот да добие уште повеќе на големина ова се случи на само еден ден пред денешниот натпревар на Брауншвајг против Хејденхејм и во натпреварот можеше да се забележат последици од храброто дело на ултрасите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…