Дома Фудбал Останато ХОРОР во Лион: Остана да лежи неподвижен, во прашање е ‘рбетот (Видео)

ХОРОР во Лион: Остана да лежи неподвижен, во прашање е ‘рбетот (Видео)

0

Лошата повреда на Мартин го одбележа мечот од четвртото коло во Лига Европа, помеѓу Лион и Евертон.

Англискиот бек остана неподвижен на тревата по дуелот со офанзивецот на Лион, Максвел Корнет пред крајот на првото полувреме. Пет минути без свест лежеше на теренот, а потоа со овации од трибините беше изнесен од теренот.

Првите ифнромации говорат дека се работи за тешка повреда на ‘рбетот. Во Евертон пристигна изминатиот преоден рок, а порано настапуваше за Саутемптон, Твенте…

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Останато

Проверете

Германскиот репрезентативец признава: Поради тероризмот размислував да го напуштам фудбалот

Фудбалерот на Борусија Дортмунд и репрезентативецот на Германија беше дел од натпреварот п…