Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Химната испеана од навивачите на „Националната Арена“ во Букурешт 🎥

Химната испеана од навивачите на „Националната Арена“ во Букурешт 🎥

Македонската фудбалска репрезентација денес го игра вториот натпревар на Европското првенство против Украина.

Пред почетокот на натпреварот химната на Македонија згрме на Националната Арена испеана од македонските навивачи во Букурешт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Хуманоста секогаш победува: Лина Ѓорческа го продава својот победнички рекет за малиот Јаков!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се вклучи во акцијата за помош на малиот Јаков. Откак…