Дома Фудбал Останато Хесус Навас испишува историја во Лигата на Европа

Хесус Навас испишува историја во Лигата на Европа


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалерите на Севиља вчера по седми пат ја освоија Лигата на Европа.

Шпанскиот тим славеше победа против Рома по подоброто изведување на пенали, а Хесус Навас уште еднаш го подигна победничкиот пехар во ова натпреварување.

За легендарниот 37-годишен Шпанец по ова беше четврти пат во кариерата да го освои ова натпреварување и така собра повеќе трофеи од сите други клубови во ова натпреварување, освен неговата Севиља. Навас шампион со клубот од Андалузија беше во 2006, 2007 и 2020 година.

Севиља со седум пехари е убедливо најтрофејниот клуб во ова натпреварување, зад шпанскиот гигант следуваат Интер, Јувентус и Ливерпул со по три.

Сепак, Навас не е најуспешниот во ова натпреварување, покојниот Антонио Рејес Лигата на Европа ја освојуваше дури пет пати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…