Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Херојот на Американците победата ја прослави во болница 📸

Херојот на Американците победата ја прослави во болница 📸


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кристијан Пулишиќ го постигна единствениот гол во победата на САД против Иран со кој им обезбеди осминафинале на Мундијалот во Катар, но потоа заврши на болница.

Пулишиќ постигна гол, по што се судир со голманот на Иран и се повреди, а на полувреме бил заменет и испратен во болница.

Американскиот фудбалер по натпреварот објави фотографија од болнички кревет, а тоа непријатно ги изненади Американците.

„Горд сум на вас, момци. Ќе бидам подотвен за сабота, не грижете се“, напиша Пулишиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…