Дома Фудбал Англија Хаос во Премиер лигата: На два дена пред мечот им соопштија дека ќе играат со Тотенхем

Хаос во Премиер лигата: На два дена пред мечот им соопштија дека ќе играат со Тотенхем

Коронавирусот големи проблеми во англискиот фудбал, а сега видена е одлука која навистина е неверојатна.

На Спарсите неодамна им беше откажан натпреварот против Фулам затоа што во овој тим имаше голем број играчи кои беа позитивни на Ковид-19, а сега е откажан и натпреварот против Астон Вила кој требаше да се игра во среда.

Голем број фудбалери на Вила се позитивни и поради тоа овој тим против Ливерпул ов ФА Купот играше со младинците, а натпреварот со Спарсите сега е откажан.

На два дена пред натпреварот Премиер лигата одлучи да го промени ривалот на тимот на Жозе Мурињо. Во среда Тотенхем ќе игра против Фулам, додека натпреварот со Вила ќе биде дополнително одигран.

Во Фулам се бесни поради ваквата одлука биејќи не очекуваа за два дена да играат натпревар со Тотенхем и може да се каже дека се во право.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Станковиќ: Да беше корнер за Милан судијата сигурно ќе дозволеше да го изведат

Синоќа на Сан Сиро екипите на Милан и Црвена Звезда го одигра реванш натпреварот од 1/16 ф…