Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија според последните информации од Германија дошло до пресметка помеѓу албански и англиски навивачи.

Првично во медиумите беше објавено дека српските фанови воделе пресметка со Англичаните, спека подоцна од полицијата пристигна потврда дека станувало збор за албански фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …