Дома Фудбал Хандановиќ: Едноставно, немавме квалитет и карактер

Хандановиќ: Едноставно, немавме квалитет и карактер

0

 

Интер синоќа на својата Меаца беше елиминиран од Лига Европа. После првиот натпревар кој заврши 0:0. синоќа Франкфурт славеше со 0:1 и се пласира во четврт финалето.

На Нероаѕурите им пресуди голот на Лука Јовиќ, а од играчите на Интер изостана адекватна реакција. Свесен за тоа е и капитенот, искусниот голман Самир Хандановиќ.

„Раниот погодок го искомплицира тоа што сакавме да го направиме. Немавме доволно квалитет и карактер. Тоа е толку едноставно.“ – изјави Хандановиќ после натпреварот и додаде:

„Ајнтрахт ни остави доволно протор за игра, но немавме острина, физички и ментално. Знаевме дека играат отворено, така да наш гол можеше се да промени.“

„Треба да напоменеме дека сме во лоша ситуација, имаме мал број играчи на располагање, и оние кои играа не беа потполно спремни. Се трудеа и тоа е за почит, но мора да работиме повеќе.“ – додаде Хандановиќ.

Инаку, Хандановиќ синоќа имаше неколку одлични интервенции, но на крајот тоа не беше доволно за Интер.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…