Дома Фудбал Германија Халанд се посрамоти и помогна на Борусија да постигне гол (ВИДЕО)

Халанд се посрамоти и помогна на Борусија да постигне гол (ВИДЕО)

На полувремето во натпреварот помеѓу Волсбург и Борусија Дортмунд водат гостите.

Во 32 минута Борусија дојде до гол, овој пат не погоди Халанд, сега неговото промашување им помогна на „милионерите“.

Торган Азар ја уфрли топката пред голот, Халанд ја промаши, но таа стигна до Гуереро кој погоди за предност од 1:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…