Дома Фудбал Останато Халанд доби подарок од својот идол! (ФОТО)

Халанд доби подарок од својот идол! (ФОТО)

Пред минатонеделното дерби во ПСЖ во Лигата на шампионите Ерлинг Халанд изненади со изјавата дека негов идол е заборавениот напаѓач Ерлинг Халанд.

Мичу едно време беше сензација во Премиер лигата, меѓутоа потоа неговата кариера тргна во надолна линија.

Изјавата на Халанд стигна и до Мичу кој се реши да му испрати подарок.

„Здраво Ерлинг. Твојот пријател Мичи Овиедо сака да ти испрати подарок“, на тоа возврати и Халанд:

„Каква легенда“, а потоа додаде и: Улиците нема никогаш да те заборават.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…